NOVINKY

Sbor učitelů tělesné výchovy na ZŠ Velké Bílovice vypsal na druhé pololetí školního roku 2020/2021 v rámci tělesné výchovy sportovní výzvy.

Naše škola poskytuje pro své žáky výpůjčku tabletu, která jim může pomoci v distanční výuce.

Žáci osmého a devátého ročníku se zúčastnili soutěže Přírodovědný Klokan. Soutěž proběhla netradičně distančním způsobem. Letošní ročník si podmanili žáci 8. ročníků a vítězkou se stala Lenka Mádlová z 8.B.

S účinností od 9.10. se uzavírá provoz tělocvičen. V týdnu 26.10 - 30.10. jsou podzimní prázdniny a pokud nebudou mimořádná opatření prodloužena, tělocvičny se otevřou v pondělí 2.11.

Na základě rozhodnutí ministra zdravotnictví budou od pátku 18. 9. 2020 povinné roušky ve všech prostorech školy pro žáky II.stupně. Žáci druhého stupně budou muset mít roušky i během výuky s výjimkou tělocviku a činností, při nichž není možné roušky mít (zpěv, hra na dechové hudební nástroje...).

Agáta Pukančíková ze 7.A se zúčastnila krajského kola zeměpisné olympiády. Ve své kategorii skončila na 11. místě ze 14 soutěžících. Bodové hodnocení bylo velmi těsné, porazila i soutěžící z gymnázií. Do krajského kola v Brně se probojovala z 2. místa v okresním kole.